Знаменні та пам’ятні дати
- veraforever7
- 15 янв. 2016 г.
- 2 мин. чтения

150 років від дня народження Артемія Григоровича Готалова-Готліба (1866–1960). Український педагог, історик, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Інституту наукової педагогіки 2-го Московського університету, дійсний член УНДІПу, фахівець з проблем зарубіжної педагогіки та загальної історії, активний будівничий нової радянської системи освіти, організатор першої в Одесі трудової комуни «Дитяче містечко» для безпритульних дітей, викладач гімназій Петербурга й Одеси, директор гімназій Ялти, Кишинева, Пскова, професор Одеського інституту народної освіти, декан історичного факультету та завідувач різних кафедр Одеського університету (понад 20 років). Автор праць «Історія просвітницької політики і системи народної освіти в епоху імперіалізму» (у 4 т.), в якій досліджено стан народної освіти в 28 країнах Європи й Америки до 1938 р., «Народна освіта у Швейцарії», «Нові школи в Німеччині» та ін.
145 років від дня народження Агатангела Юхимовича Кримського (1871–1942). Відомий український учений, філолог-поліглот (знав понад 60 мов), письменник, критик, перекладач, історик-сходознавець, фольклорист, етнограф, педагог, професор і викладач історії країн мусульманського Cходу та арабської мови й літератури Лазаревського інституту східних мов у Москві. Дослідник історії української мови й літератури, професор всесвітньої історії та керівник кафедри україністики Київського університету, один із засновників і керівників Української академії наук. Автор підручників і посібників з філології («Українська граматика для учнів вищих класів гімназій і семінарій», «Історична граматика української мови»), досліджень з історії Близького Сходу,історії шкільної справи та вищої освіти на Сході, курсів історії та літератури арабів, персів, турків, поетичної збірки «Пальмове гілля» (у 3 ч.), оповідання «Перші дебюти одного радикала» та ін.
125 років від дня народження Осипа Емілійовича Мандельштама (1891–1938). Російський поет, прозаїк, перекладач, один із засновників акмеїзму, член поетичної групи «Цех поетів», Всеукраїнського літературного комітету при Наркомосі у Харкові. Автор знаменитого вірша «Епоха», поетичних збірок «Камінь», «Tristia», «Друга книга», літературно-критичних статей, автобіографічних оповідань, перекладів з французької, англійської, німецької, італійської, грузинської та інших мов, нарисів та віршів про Україну «Як по вулицях Києва – Вія …», «Старий Крим», «Київ» та ін.
Comments